пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведени четворица Албанци кои илегално престојувале во земјава

На 15.05.2019 година околу 01.00 часот полициски службеници од Полициска станица Гостивар, поради сомнение за непријавен престој и нелегална работа, ги привеле албанските државјани Г.Џ.(37), П.Х.(46), Б.М.(35) и А.Х.(40).

Тиe се приведени и задржани во Полициската станица Гостивар по што ќе бидат предадени во Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close