пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Пронајден 25-годишен тетовчанец облеан во крв, итно пренесен на Клиника

На 15.05.2019 година околу 06.30 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека во месноста „Бањиче“ во Тетово имало паднато машко лице облеано во крв.

По преземени мерки лицето е идентификувано и се работи за С.М.(25) од Тетово.

Поради сериозноста на повредите тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close