пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Избувна пожар во фирмата „Нова Рефректор“ во Пехчево

На 15.05.2019 година околу 01.00 часот во Полициското одделение Пехчево било пријавено дека настанал пожар во фирмата „Нова Рефректор“.

Со пожарот биле зафатени печка на нафта, комплетната инсталација во халата и инвентарот.

Пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Берово. Повредени лица нема. Увид бил извршен.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close