пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Непознат сторител украл пиштол од куќа во Тетово

На 13.05.2019 година во СВР Тетово било пријавено дека во куќата сопственост на С.Г.(72) во с.Брвеница, тетовско, непознат сторител извршил тешка кражба. Сторителот со употреба на сила влегол внатре и одзел пиштол „ЦЗ“ калибар 9мм.

Сепреземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close