Република

Непознат сторител украл пиштол од куќа во Тетово

На 13.05.2019 година во СВР Тетово било пријавено дека во куќата сопственост на С.Г.(72) во с.Брвеница, тетовско, непознат сторител извршил тешка кражба. Сторителот со употреба на сила влегол внатре и одзел пиштол „ЦЗ“ калибар 9мм.

Најчитани

To Top
Close