пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кривична пријава за битолчанецот кој ја турна кутијата со избирачкиот материјал

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.С.(40) од село Добрушево, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на избори и гласање“.

На 21.04.2019 година околу 17.40 часот во село Добрушево, на избирачко место, пријавениот започнал вербална расправија со избирачкиот одбор и набљудувачите, при што ја турнал кутијата со избирачкиот материјал.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close