нед. Авг 18th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Бошњаковски наместо портпарол, одсега генерален секретар во Кабинетот на Пендаровски

Портпарол на Владата Миле Бошњаковски, ја напушта оваа функција, отсега ќе биде генерален секретар во кабинетот на претседателот, Стево Пендаровски.  Медиумите објавија дека Бошњаковски го напушта секторот за односи со јавноста при Владата пред неколку дена, кога новиот шеф на државата почна со екипирање на својот кабинет, но тогаш тој изјави дека ништо не е официјално.

Бошњаковски дури денеска ја потврди информацијата.

„Ми беше чест две години да соработувам со сите вас новинари, сниматели и фоторепортери. Се надевам дека соработката ќе продолжи во наредниот период во една друга форма“, изјави денеска Бошњаковски, на својата последна прес конференција како владин портпарол.

 

Close