пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Костадинов бара од сите надлежни институции да го решат случајот со „бомбата“ за Богоевски

Владејачката СДСМ бара надлежните институции да го истражат случајот со објавувањето на тајно снимениот разговор на пратеникот Павле Богоевски и неговото објавувањето на тој разговор на социјалните мрежи.

„Очекуваме сите надлежни и засегнати институции да постапат и да го решат случајот, особено околу неовластеното снимање и емитување на снимката. Што се однесува до моралните аспекти, тие се на личната совест и одговорност на секој пратеник. Законите важат за сите подеднакво“ – изјави Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close