пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Три годишно девоjче и 61 годишен маж каснати од кучиња скитници

На 16.05.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.С.(39) од Скопје пријавила дека на 15.05.2019 година околу 19.30 часот на ул.„1613“ во Скопје нејзината тригодишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната подлактица и градниот кош.

На 16.05.2019 година во 21.45 часот во Полициската станица Центар , С.Т.(61) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.45 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close