нед. Авг 18th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Четири непознати лица извршиле разбојништво врз 17-годишник од Германија

На 16.05.2019 година во 19.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во забавниот парк пред Спортскиот центар „Борис Трајковски“, помеѓу бул. „8-ми Септември“ и бул.„Илинден“, четири непознати лица извршиле разбојништво врз 17-годишник од Германија и 13- годишник од Скопје. Според пријавеното, сторителите со закана им одзеле два мобилни телефони. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Close