нед. Авг 18th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Двајца албански државјани се истепале во напуштена куќа во Гостиварско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.Х.(29) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.  На 14.05.2019 година во село Неготино, гостиварско, во напуштена куќа, пријавениот физички го нападнал Ф.П.(46) од Република Албанија и му нанел тешки телесни повреди.

Close