чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Страшна сообраќајка на патот Кичево-Охрид, едно лице загина

Едно лице загина, а повеќемина се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид.   Несреќата е помеѓу „фолксваген пасат и „сузуки марути“ има повеќе повредени, а пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „сузукито“.

„Несреќата се случи околку 14 часот на магистралниот пат во близина на кичевското село Добреноец. Во моменотв се врши убид на нестото на несреќата. Сообраќајот е во  привремен застој„, вели за скопје 1 портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close