чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Работникот што го уби холандскиот газда се заканува со нови убиства во притвор

С.Р. (49), осомничениот за убиство на холанѓанецот Јос М. (59) сопственик на расадникот „Еуроплантс” во тетовско Прељубиште, кој пред 10 дена почина откако беше удрен со камен во глава бил вознемирен, гласен и агресивен во притворската ќелија во Истражниот затвор во Шутка и се заканувал со нови убиства, дознава МКД.мк.

Според информации на портaлот овој осомничен нападнал и цимер во ќелијата, обидувајќи се да го задави. Го спасила брзата реакција на затворската полицијата.

Текстот во целост на МКД.мк

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close