чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На Табановце приведено лице евидирано на СТОП- Листа

На 23.05.2019 година во 19,45 часот во Полициската станица за Граничен премин- Табановце, на влез во Република Северна Македонија од страна на униформирани полициски службеници лишен е од слобода Ш.О. (50) од Горно Оризари-Велес, затоа што при проверка во Оперативна евиденција утврдено е дека истиот евидира на СТОП- Листа.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close