чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Џафери и Карајанчева заедно положија свежо цвеќе

Во рамките на Манифестацијата во чест на Св. Кирил,делегациите на Република Северна Македонија и на Република Бугарија, предводени од претседателот Талат Џафери и  претседателката Цвета Карајанчева, попладнево положија свежо цвеќе пред плочите поставени во чест на Св. Кирил, во Базиликата Санта Марија Маџоре, во Рим.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close