Видео и Фото

(ВИДЕО) Силно невреме со град во Романија, автомобилите уништени

Големо невреме го погоди романскиот град Залау, каде што за пет минути паднала огромна количина на град, која била доволна да го опустоши градот и да направи голема материјална штета.

Парчињата мраз кои имале пречник и до пет сантиметри оштетиле стотици возила, покриви од куќи и фасади.

Според медиумите , во еден момент паѓал град со големина на човечка дланка, па стотици автомобили биле практично демолирани.

Од силината на ударите биле оштетени бројни покриви и фасади, а невремето со град било проследено и со силни ветрови, а било забележано дури и торнадо.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток