чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа во Хрватска, загина македонски камионџија

Македонски државјанин, возач на камион, денеска загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи на автопатот А3 во Хрватска. Во несреќата учествувале камион и автобус со босански регистерски таблички.

Како што пренесе хрватскиот портал „Индекс.хр“, камионот се судрил со автобус од Босна и Херцеговина.

Хрватските власти јавија дека возачот на каминот починал, а од автобусот полесно повредени се 10-15 патници.

Во тек е полициски увид.

Stravična nesreća na autocesti kod Okučana: Sudarili se autobus i kamion, jedan čovjek poginuo

Stravična nesreća na autocesti kod Okučana: Sudarili se autobus i kamion, jedan čovjek poginuoViše na bit.ly/2KhSfo1Reporter: Franjo Lepan

Geplaatst door 24sata op Zondag 2 juni 2019

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close