чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Груевски: Ти прашувај, но јас нема да одговарам

Екс-премиерот, Никола Груевски денеска беше начекан од унгарски новинари за во Будимпешта. Тој за Телевизијата 444, рече:

-Извинете, но денеска нема да давам никаква изјава.

Грувески одбегна да каже и кога последно се видел и разговарал со Виктор Орбан, како заработува за живот и што прави во Унгарија..

Во продолжение видео од обидот на унгарскиот новинар да извлече одговори од Груевски.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close