пон. Сеп 16th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведените полски навивачи објавија фото од притвор

Последните два дена, во пресрет на натпреварот од квалификациите за Европското првенство, Македонија ја пречека Полска.

Навивачите на Полска уште еднаш докажаа зошто со озлогласени во низа инциденти, што со полицијата, што помеѓу себе.

Дури 223 навивачи беа уапсени, а сега објавија слика како си поминаа во притворот.

извор: Sport1.mk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close