fbpx
саб. Авг 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТО: Скопски ресторан ќе го носи името на Стоилов

Булевар Столе Стоилов 5, вака од денеска пишува во Кафе Ресторанот „Рустинка“, кој е во сопственост на братот на Стоилов, Стефан Стоилов.

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по вторпат ја подигна титулата европски шампион. Нашиот репрезентативец се најде и на низа критики од многумина поради некои свои изјави, но јасно е дека Столе е омилен лик на цела македонска нација, вклучувајќи ги и сите навивачи на „црвено-црните“.