чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Како плети Новак Ѓоковиќ

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ покажа дека добро се снаоѓа и во нешто друго освен во играње тенис. Тој покажа како плети, а со тоа докажа дека ја цени рачната изработка.

Како плети Ѓоковиќ на следното видео:

#Repost @jelenadjokovicndf• • • • • •LOVE this!!! Handmade by the best 🤘😂🥰🥳 PS. Raining all day so he couldn’t play his quarterfinal match on @rolandgarros and what do we do?! Knit! 🌧🌧 Kiša pada, ništa od meča… i šta mi radimo? Opleli po vuni 😂😘 @djokernole idu ti ručni zanati amore 😂🤪😊👏🙌

Geplaatst door NOVAK DJOKOVIC FAN CLUB op Donderdag 6 juni 2019

Инаку Ѓоковиќ е единствениот што трипати по ред победува на три гранслема во низа – Вимблдон, Њујорк и Мелбурн.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close