чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ученик нападнат на екскурзија, со остар предмет расечен на лицето

На 10.06.2019 година во Полициското одделение Сарај, Р.А.(61) од с.Оризари, општина Липково – наставник во основно училиште во с.Слупчане, општина Липково, пријавил дека истиот ден, додека биле на екскурзија со учениците во кругот на СРЦ Сарај, еден ученик на возраст од 14 години од с.Слупчане бил физички нападнат и му била нанесена повреда со остар предмет од едно лице. Се работи на расчистување на случајот.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close