fbpx
саб. Авг 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

АНТИ ЛГБТ: Православната црква во Молдавија организира голема семејна парада на гордоста (ВИДЕО)

Православната црква во Молдавија беше организатор на големата анти ЛГБ парада што се одржа во Кишињев.

Во големата поворка на просемејната манифестација во Молдавија, предводена од свештеници, може да се видат голем број граѓани од сите генерации.

Татковци и мајки со деца гордо чекорат, помлади и постари граѓани исто така, во знак на поддршка на вековните семјени традиции.

Православната црква во Молдавија против содомијата

Orthodox Church in Moldavia holds anti-LGBT, pro-Family Procession

Geplaatst door МАНАСТИР СВ.ГАВРИЛ ЛЕСНОВСКИ op Dinsdag 11 juni 2019