чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

При преглед на патничко возило „Мерцедес“ со албански национални ознаки пронајдени два килограми марихуана

На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар –
Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за
граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33),
двајцата од Република Албанија. При преглед на патничко возило
„Мерцедес“ со албански национални ознаки, управувано од Е.Л., бил
пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата
биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close