чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Маж и дете каснати од кучиња скитници

На 11.06.2019 година во 19.15 часот во Полициската станица Аеродром, Б.Г.(53) од Скопје пријавила дека на булевар „Јане Сандански“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

На 11.06.2019 година во 18.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.М.(38) од с.Волково, скопско, пријавил дека во с.Ново Село, општина Ѓорче Петров, неговиот 12 годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на левата рака.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close