вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и нивни роднини

Роднини на починатите момчиња дојдоа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа кај Пинтија. Освен нив, таму има очевидци, но и обични граѓани.

Телата на момчињата се сеуште на местото каде се случи несреќата и се чека јавен обвинител да изврши увид, за потоа да се утврди причината за несреќата.

Предмалку пристигнаа и возила на Брзата помош, откако неколку роднини на загинатите изгубиле свест.

Сообраќајката се случи пред два часа. Во нес учествуваа две возила марка Пежо и Голф 5.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close