вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Охриѓанец моторциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа

На 12.06.2019 година во 15.15 часот на крстосницата од улиците „Владимир Полежановски“ и „Рајко Жинзифов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хонда“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(23) од Охрид и патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(68) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Д.П. и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close