саб. Фев 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Девојка нападната и допирана по телото од манијак во центарот на Охрид

На 16.06.2019 година во 02 часот и 45 минути во полициската станица во Охрид, 25-годишна девојка од Скопје пријавила дека на улица „Ванчо Николески“ во Охрид била физички нападната и допирана по телото од непознато лице.

СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.