саб. Окт 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Масакр во Струшко- Кучиња удавиле и растргале 60 овци

Кучиња скитници нападнале фарма со овци во струшки Теферич. Кучињата удавиле и растргале 60 овици.  Како што кажува сопственикот на фармата за strugaekspres.com, ова не е прв пат кучиња да му го уништи целото стадо. Според него веќе трет пат затекнува иста слика. Тој неколку пати ги алармирал службите и побарал помош од државата, но освен записници никој не превзел ништо.

Полицијата и истражните органи и денеска направија записник, а дали ќе се превземе нешто, останува да видиме.

Текстот во целост на: strugaekspres.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close