Видео

(ВИДЕО) Македонски автобус се запали на пат за Сплит

Автобус на „Хафет турс“ кој се обраќал на релација Скопје – Сплит, утрово во 3 часот се запалил во возење во близина на црногорското летувалиште Петровац. За среќа во инцидентот нема повредени, сите патници за кратко време го напуштиле автобусот, кој е речиси уништен од пожарот, објави „Охридњуз“.

На местото на настанот брзо пристигнала локална противпожарна екипа која го изгаснала пожарот.

Најчитани

To Top
Close