пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Воз кај Куманово излета од шините

Воз од железничката линија Куманово-Скопје, во раните утрински часови излегол од шините, јавува Алсат М.

Несреќата се случила во селото Черкезе, Куманово.

Покрај материјалната штета, нема дополнителни информации за други штети. Возот е од карго категорија, а пренесувал тежок челик.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close