fbpx
пет. Авг 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Шлепер излета од патот Кичево-Охрид, се трага по возачот

Камион шлепер излетал и се превртел крај патот на патниот правец Кичево-Охрид. Сѐ уште не е познато дали возачот претрпел повреди бидејќи него го немало ниту во кабината ниту крај возилото, објави АЛСАТ-М.

На местото на несреќата се собрани случајни минувачи и полициски екипи.

Повеќе детали се очекуваат подоцна во тек на денов.

ИЗВОР: АЛСАТ-М