fbpx
саб. Авг 8th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(АУДИО) Руси се пошегуваа со Заев, во телефонски разговор му се претставиле како Столтенберг, а тој ги поверувал

Светски познатите руски „пpaнkepи“ објавија цел телефонски разговор со премиерот Зоран Заев, а на кого му се претставиле како генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Разговорот трае речиси еден час.

Вова и Лексус се познати во светот по „шeгитe“ кои досега му ги имаат направено на Макрон, Гуаидо, голем број на американски сенатори, конгресмени и гувернери, Столтенберг, Порошенко, американската претставничка во ОOН Ники Хејли.