пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Обвинителката од СЈО: Миле, сам си го уништуваш животот

Обвинителката Лиле Стефанова која го застапува обвинението за предметот Траекторија, на денешното судење на обвинетиот Миле Јанакиески му рече „си го уништува животот“. Ова, Стефанова му го кажа на Јанакиески на крајот од денешната расправа пристапувајќи до обвинителната клупа.

На ова, Јанакиески кратко искоментира “Ова не е живот”.

Освен Јанакиески, во предметот Траекторија кој се однесува за изградбата на кинеските автопати, обвинети се и поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски како и тогашниот директор на Јавното претпријатие за државни патишта, Љупчо Ѓорѓиевски.

Денешното судење се одложи поради отсуство на вештак кој требаше да го образложи направеното вештачење. Следната расправа е закажана за 3 септември.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close