Свет

(ФОТО) Татко и ќерка загинаа во сообраќајна несреќа

Татко и ќерка загинаа во судир помеѓу автомобил со товарно возило на на автопатот Ниш-Белград.

Насреќата се случила утрово околу 8 часот. Неофицијално автомобилот Шкода фелиција удрил во камион кој бил паркиран на помошната лента заради работи на патот.

Во несреќата повредени се и две жени и бебе кои се наоѓале на задното седиште.

 

Фото: Новости

Најчитани

To Top
Close