пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

“Падна” Твитер, повеќе од 70.000 луѓе не можат да пристапат

Акциите на Твитер се во пад откако корисниците ширум светот објавија проблеми со пристапот до платформата за микроблогирање, јави Ројтерс.

„Во моментов ги испитуваме проблемите со кои луѓето се соочуваат при пристапот до Твитер“, рече портпаролката на компанијата.

Твитер не даде никакви детали за падот.

Веб-страница за следење на прекини на сервиси Даундетектор (Downdetector.com) покажа дека речиси 70.000 луѓе ширум светот пријавуваат проблеми со Твитер.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close