пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Еве како изгледа Халкидики од воздух

Објавени се и првите фотографии од Халкидики направени од воздух.

Портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас рече дека ќе биде понудена помош за три општини на Халкидики заради реконструкција.

Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако вчера е пронајдено телот на маж во областа кај Неа Каликратија.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close