вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро си го предложи синот за амбасадор во САД

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро вчера соопшти дека својот син Едуардо го предложил за амбасадор во САД, пренесоа светските агенции.

Болсонаро изјави дека неговиот син, кој во моментов е пратеник, треба да одлучи дали сака да ја преземе дипломатската должност.

Бразилскиот претседател, кој кажува дека неговата претседателска кампања минатата година била инспирирана од американскиот претседател Доналд Трамп, направи неколку пријателски гестови кон својот американски колега и слично како него назначува членови од семејството за официјални советници.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close