пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во Тетово пронајдено и приведено лице кое требало да доиздржува затворската казна

На 11 јули околу 18.30 часот на улица „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Б.Е.(42) од Тетово, по кого била распишана потерница од Казнено-поправната установа „Идризово“. Тој бил предаден во КПУ„Идризово“ за доиздржување на затворската казна.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close