пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Сеад Кочан хоспитализиран, пет дена пред да се пријави за издржување на казната затвор

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница, бјави порталот САКАМДАКАЖАМ.МК.

Бизнисменот е осуден во предметот „Труст“ на СЈО. Тој е единствениот од овој предмет кој треба да одлежи затворска казна. Второобвинетиот, Василие Авировиќ, исто така беше осуден на затвор од три години, но Апелацискиот суд му ја преиначи казната и му одреди условна односно две години затвор кои нема да се извршат ако во наредните пет години не направи друго кривично дело.

Третиот кој беше обвинет во предметот, Сафет Ватиќ, доби ослободителна пресуда.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close