пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведен велешанец кој присилувал малолетни лица да продаваат по улица

На 11 јули во 10.30 часот на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на разни предмети во центарот на Битола. По целосно документирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close