Скопје

Приведен 32 годишен скопјанец кој физички нападнал полициски службеник

На 11.07.2019 година околу 09.30 часот на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани

To Top
Close