вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Геровски вечерва со ексклузивни детали за Боки 13 и Катица Јанева: Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата?

Новинарот Бранко Геровски најави дека вечерва на „Плусинфо“ ќе објави ексклузивни детаљи за тоа како се поврзани Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец. „Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата? Дали станува збор за еден или за двајца обвинители? Дали станува збор само за рекет, или и за злосторничко здружение? Што уште треба да покаже и докаже обвинителката Вилма Русковска?“, пишува Геровски, најавувајќи дека одговори ќе даде во нова колумна. Инаку, Геровски изминатите месеци пишуваше за ректерска банда, каде преку севдоними објаснуваше како моќници рекетирале бизнисмени. Во интервју на 1ТВ, Бојан Јовановски познат како Боки 13 призна дека тој е „Коки“ за кој пишува Геровски, но негираше дека рекетирал.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com