fbpx
пон. Окт 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Се нуди награда од 10 илјади евра за пронаоѓање на Словенка која исчезнала на Мљет

Словенката Алма Новљан исчезнала на хрватскиот остров Мљет каде била на одмор со нејзиниот сопруг. Последен пат била видена на 26 јуни од кога и се губи секаква трага.

😪➡ TRAŽIM MAJKU ⬅😪🏆 Nagrada 10.000,00 EUR 🏆Za informaciju lokalnoj POLICIJI ili na broj 112, koja će dovesti do…

Geplaatst door Tražimo Almo op Maandag 15 juli 2019

Дента исчезнала, таа носела црна кошула со натпис ,,Биг Бен Лондон”, бели шорцеви и сандали. Таа беше пријавена за исчезнати од страна на нејзиниот сопруг со кого престојувала во кампот во Ловиште на Пелешец, каде што последен пат била забележана.

Нејзиното семејство на Фејсбук објави дека нудат 10 илјади евра награда за информациите коишто би помогнале таа да се пронајде.

И покрај сите напори и претраги, досега потрагата не дава резултати.

Напишете коментар