fbpx
нед. Сеп 20th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Шокантно: Го искасапил својот татко поради кафе

Крвавото злосторство во Србија поради расправија за кафе. 35 годишниот   Дејан Шатри, кој имал психички проблеми, го искасапил својот татко 64- годишниот Агим Шатри по караница.

На инспектроите им раскажал дека излегол надвор, ја зел косата и го удрил татка си.

Делото го извршил поради кавга со татко си околу кафе.

-Дејан има психички проблеми. Во понеделникот наутро рекол дека му се пие кафе и побарал одтатко му да му свари. Тој не м дозволил бидејќи пие многу кафиња во текот на денот и сметал дека уште едно ќе му биде премногу. Поради тоа се скарале , па Дејан излегол во бавчата ја зел косата, па пет пати го идрил татко му- вели извор за „Курир.рс“.

Мртвиот Агим го пронашла сопругата, мајката на Дејан, која вели дека кобниот ден била во градот по социјално. Таа додава дека Дејан молчел и кога полицијата го прашала што се случило.

 

Напишете коментар