fbpx
пет. Окт 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Грчкиот Парламент положи заклетва

Во највисокиот Законодавен дом во Атина по изборите влегоа шест партии. Парламентот официјално ќе почне со работа утре, откако ќе се избере неговиот нов председател.

Конзервативната Влада на Мицотакис има за цел забрзување на економскиот раст, што планира да го обезбеди, меѓудругото, преку намалување на даноците и приватизациски договори.

Напишете коментар