пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТO: Тешка сообраќајка кај Требеништа, колони возила до Охрид

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на Требеништа, во општина Дебарца.

Едно од возилата е мотор, кој е целосно уништен. Не е познато каква е здравствената состојба на возачот.

На терен е излезена полицијата, која треба да ги утврди причините за несреќата.

Поради сообраќајката, на патниот правец Требеништа-Охрид има застој, а колони возила до влезот од Охрид.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com