fbpx
вто. Мај 19th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Принцот Џорџ наполни шест години

Британскиот принц Џорџ денес полни шест години, а неговите родители по тој повод на социјалните мрежи објавија негови фотографии. Џорџ е најстариот син од трите деца на принцот Вилијам и неговата жена, војвотката Кејт Мидлтон.

По повод прославата, Кенсингтонската палата веќе традиционално објави две нови фотографии на момчето снимени во градината на палатата. Малиот принц беше фотографиран од неговата мајка, војвотката Кејт. Кралското семејство потоа објави фотографии на официјалниот твитер-профил на Кенсингтонската палата.