Македонија

Заев: И мене не ми се допаѓаше Вилма Русковска едно време

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање рече дека тој не ја назначил шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција на чело на новото Обвинителство, туку дека таа била моментално на таа позиција.

„И мене не ми се допаѓаше Вилма Русковска едно време”, рече Заев.

Премиерот рече дека во новиот предлог-закон не е запознат дека наместо истраги се користи зборот постапки, за кои би требало да одлучува судот.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top