Магазин

ВИДЕО: Песна снимена во тоалет – „Катица од Трето Три л’же, суши, лебати“

Актерот Сашо Тасевски повторно е хит на социјалните мрежи, откако доби инспирација од Катица Јанева и СЈО. Во песната за специјалната јавна обвинителка што ја објави на „Фејсбук“ Тасевски вели дека станала поголем рекет и од Новак Ѓоковиќ. Глумецот освен Јанева, спомува и политичари, новинари и обвинители, а пее на музиката и со дел од стиховите на песната „Наташа од трето три“, која во 1992 година на „Златно славејче“ ја пееше Леонид Ристев.

„Катица од Трето Три л’же, суши, лебати. За мода фризура и кич, место ангел стана бич“, вели Тасевски и откри дека пее седнат во тоалет.

Катица од Трето Три.From toalet somewhere in Skopje

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, July 23, 2019

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top