пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Франција е Светски младински ракометен шампион

Заврши младинското СП во Шпанија, а нов шампион е селекцијата на Франција, која ја совлада Хрватска со (28-23)  и за која ова е втор златен медал. Најпријатното изненадување на првенството, репрезентацијата на Египет со (37-27)  го освои бронзениот медал, по убедливата победа против Португалија.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com